Évnyitó szentmise is lesz.
A koronavírus-fertőzéstől tartó oktatók esete arra kényszeríti a tanügyet, hogy újabb forgatókönyveket dolgozzanak ki a hasonló esetekre.
Bihar megye településeinek legtöbbjbében a zöld forgatókönyv szerint, azaz az osztálytermekben kezdik el az tanítást szeptember 14-én.
Pontosított csütörtök este az egészségügyi miniszter.
GALÉRIA
Több pedagógust aggaszt, hogy az interneten közvetített órák kikerülhetnek a közösségi oldalakra.
Maszkos óvó nénik, kesztyűskezű pelenkázás, távol alvó pajtások, kevés ölelés, minimális ölbe vevés vár a legkisebbekre.
Általános szabály, hogy az elemisták és a végzősök bejárnak.
Az államtitkár szerint egyértelmű szabályokra van szükség.
Az államfő sajtótájékoztatót tartott szerdán a Cotroceni-palotában.
Az oktatási minisztérium már előkészített 82 000, két éves internetszerződéssel rendelkező táblagépet, hogy elküldhesse ezeket azoknak a tanintézményeknek, amelyekben online módon kezdődik a tanítás – jelentette ki szerdán Monica Anisie szakminiszter.
Tavaly egyébként 14 tanintézménynek nem volt egészségügyi szempontból működési engedélye, az azt megelőző évben pedig még több volt, tehát a helyzet folyamatosan javul.
Tapasztalatok szerint a gyerekeknél tünetmentes vagy enyhe lefolyású a betegség, ám ők megfertőzhetik családtagjaikat, akiknél súlyosabb lehet a betegség lefolyása.
Monica Anisie a Digi24-nek nyilatkozott.
Lassan körvonalazódnak a lehetséges megoldások.
A lányok rózsaszín, a fiúk kék színű, névcédulával ellátott iskolatáskát kapnak.
Kizárólag online oktatást követelnének meg az elmúlt 14 napban jegyzett járványadatok a Máramaros megyei Karulyfalván (Coroieni), de az iskola vezetősége mégis úgy döntött, hogy szeptember 14-étől hagyományosan, személyes jelenléttel kezdik el az oktatást.
Az iskolakezdés és a helyhatósági választások miatt nehéz hónap következik, arra lehet számítani, hogy – ha mindenki betartja az óvintézkedéseket – a járványgörbe október közepe után kezd csökkenni – jelentette ki Nelu Tătaru egészségügyi miniszter.
A tanévkezdésben az okoz nehézséget, hogy több helyen még építkezések zajlanak, nincsenek meg a megfelelő feltételek az online oktatáshoz.
Kovászna megye településeinek többségében minden diákot fogadni tudnak az iskolákban azaz a „zöld forgatókönyv” valósul meg.